MIS ON KATAMARAAN?

See on kahekereline purjekas, millega on vahva merel kihutada või rahulikult merd ja ilma nautida. Saad merele minna otse rannast ja purjetada nii ranna äärses madalas vees, kui ka sõita laidudele ja väikesaartele. Sõltuvalt paadiklassist saab purjetada üksi või paari kaaslasega. Sõidetakse tuulega 2-15 m/s ning purjetamiseks ei ole vaja väikelaeva juhitunnistust.

Katamaraan ei vaja sadamat ega kai kohta. See on kerge ja seda saab vedada sõiduauto järelhaagisel. Paat pannakse rannas sõiduvalmis 20-60 minutiga (sõltuvalt mudelist) ning sobib ideaalselt vaba aja veetmiseks ja ka võistlemiseks.

KELLELE see SOBIB?

Purjetavad nii vanad kui noored, nii mehed kui naised. Hästi sobib katamaraan paaridele ja pereliikmetel ühiseks ajaveetmiseks. Samuti sobib katamaraan kõikidele ekstreemi jaseikluste otsijatele ning ka võistluspurjetajatele. Kui oskad sõita purjelaua või väiksema svertpaadiga, saad hakkama ka katamaraaniga.

Katamaraanid on kiiremad peaaegu kõikidel kurssidel ja igasuguse tuulega. See on tingitud kahest tegurist: kitsastel keredel on väike takistus ja kerede vahe lubab meeskonnal istuda purjedest suhteliselt kaugel. Katamaraanid ei lähe kreeni – nad lendavad. See on just see tunne, mida tunned pealttuule pontoonil vees välja kerkides.

Maailma vetel seilab katamaraane mitusada tuhat. Kindlasti oled neid kohanud ka soojadel maadel – kuuluvad nad ju  kuurortites  standardvarustuse hulka. Purjetamine on elustiil – pole vahet kas oled väike või suur, naine või mees – purjetamine sobib kõigile kes vähegi merd armastavad.

Proovisessioon

Hooaegmai – september
Aeg1,5 – 2h. Sisaldab kiirkursust kaldal ja merel purjetamist.
AsukohtKalevi Jahtklubi, Pirita tee 17, Tallinn
Riietus1. kalipso
2. sileda tallaga jalanõud (surfisussid, tossud, tennised)
3. peakate (õhuke suvemüts, nokamüts, rätt)
4. purjetamise kindad (või õhemad aia või ehituskindada)
5. kuivad vahetusriided

Kõigile purjetajatele anname selga päästevestid ja trapetsivestid. Arvestama peab sellega, et suure tõenäosusega saavad riided märjaks.
Hind1 inimene 80€
2 inimest korraga 130€
Suurema grupi kohta küsi pakkumist.

Enne purjetamist viib instruktor baaskoolituse. Purjetamine sõltub ilmast, tuule kiirusest ja laine kõrgusest merel. Sobiv tuule kiirus on 2-7 m/s. Ohutuse tagamiseks on instruktoril õigus mittesobiva ilma korral purjetamine edasi lükata. Sellisel juhul lepitakse kokku uus aeg.

Purjetamiskoolitused

Purjetamiskoolitus koosneb kahest osast ja eesmärk on õpetada teid iseseisvalt katamaraaniga merel seilama.

Kellel on surfi või purjetamiskogemus, piisab ainult täiskoolitusest. Koolituse läbinud saavad mõõduka tuulega merel hakkama ka teist klassi purjekatega.

Samuti viime läbi koolitusi neile, kes juba omavad katamaraani ning soovivad oma oskusi lihvida. Koolitused toimuvad Tallinnas Kalevi Jahtklubis ja Pirita lahel.

Võta ühendust!

Küsimused proovi ürituste kohta ain@estcat.ee, Ain Roosma +372 504 8228